top of page

Гра "Третій зайвий"

Гравці стають парами по колу обличчям до центру так, що один з пари знаходиться попереду, а інший-позаду нього. Відстань між парами - 1-2 м.Двоє ведучих займають місце за колом: один тікає, другий його ловить. Рятуючись від погоні,той,що тікає може стати попереду будь-якої пари.Тоді стоїть ззаду виявляється «третім зайвим» і повинен тікати від другого ведучого. Якщо наздоганяючий торкнеться втікача, то вони міняються ролями. Ніхто не повинен заважати гравцеві тікати від переслідувача.

Гра День і ніч"

На відстані 1-2 кроків (у центрі майданчика) креслять дві паралельні лінії. З двох боків від них на відстані 15-30 кроків креслять лінії "будинків". Гравці діляться на дві рівні команди, які стоять на лініях у центрі майданчика, повернувшись спиною одна до другої.За жеребом одна команда — "день", друга — "ніч".За сигналом вчителя,наприклад, "день" команда "ніч" втікає до свого "будинку", а команда "день" наздоганяє її. Спійманих гравців перелічують, а потім вони переходять до другої команди.Гра повторюється кілька разів.Перемагає та команда, у якої більша кількість спійманих гравців суперника.

Правила:

1) не дозволяється тікати в свій "дім" раніше, ніж вчитель подасть сигнал;

2) ловити можна лише до лінії "будинку";

3)не можна штовхатись.

 

Гра "Мисливці та качки"

Клас розподиляеться на дві рівні команди,або можна(хлопці проти дівчат).Одна з команд "качки" стають в середину волейболього майданьчика,а "мисливці" стають за боковими лініями майданьчика."Мисливці" кидають м'яч по "качкам" намагаючись підстрелити їх. Підстрелена "качка" виходить з ігри.Гра йде доти, поки не будуть підстрелені усі "качки". Після цього "качки" міняються місцями з "мисливцями". Після двох ігор визначається, яка команда 'мисливців' швидше іншої перестріляла всіх "качок". Вона вважається переможницею. 

Правила:

1) "мисливці" не мають права переступати лінію кола;

2) квачити можна лише у ноги;

3) виграш можна визначити не тільки за часом, а й за кількістю ударів м’ячем по "качках".

 Гра "Заєць без лігва"

У грі приймають учасит 20-30 учнів.Гравці, крім двох – "зайця" і "вовка" – стають попарно в різних місцях майданчика, обличчям один до одного і беруться за руки, утворюючи "кущики".«Заєць» за сигналом керівника тікає, рятуючись від «вовка», забігає всередину будь-якої пари і стає спиною до одного з гравців. Гравець, який опинився за спиною того, хто пробіг, стає зайцем. Він намагається втекти всередину іншої пари. Той, кого піймали, стає вовком, а вовк – зайцем. 

Правила гри. Вовкові дозволяється ловити зайця тільки за межами кущиків, а зайцям забороняється пробігати крізь них. Якщо заєць забіг у кущик, він там і залишається. Гравці, які утворюють кущики, не повинні заважати зайцям, які втікають.

 Гра “Вудочка”

Усі гравці стають у коло,а ведучий,стоячи в середині,крутить мотузок чи скакалку,на кінці якого прив'язана торбина з піском-"вудочка".Гравці перестирбують через "вудочку",намагаючись не зачепити її.Кого "вудочка"торкнеться,той виходить з гри.Перемагають гравці,кого не торкнеться "вудочка'.

Правила гри."Вудочку"вище колін не крутити.

Гра "Бій півнів"

На землі (підлозі) креслять коло діаметром 2 м. Гравців ділять на дві команди, і вони стають у дві шеренги біля кола одна навпроти одної. Капітани посилають по одному гравцю зі своїх команд у коло. Кожен із цих гравців стає на одну ногу (другу підіймає), руки кладе за спину. За сигналом “півні” починають виштовхувати плечем і тулубом один одного з кола, причому намагаються не оступитись. Кому це вдається, стає переможцем і виграє одне очко для своєї команди. Гра триває доти, поки всі не побувають у ролі півнів. Виграє команда, гравці якої більше разів були переможцями.

Правила:

1.Якщо учасник, який перебуває в колі, стає на обидві ноги, його вважають переможеним.

2.Якщо ж під час виштовхування обидва гравці вийдуть з кола, перемога нікому не присуджується, а на їхнє місце стає наступна пара.

3. Під час поєдинку не дозволяється забирати руку з-за спини.

Гра "Виклик номерів"

Учні діляться на дві рівні команди. Стають у дві колони і розраховуються попорядку.Кожному гравцеві присвоюється свій номер.Вчитель називає номер( наприклад 5), гравці, які знаходяится під цим номеров, вибігають із колон, оббігають фішку, яка знаходиться на відстані 8-10 метрів і повертаються на свої місця. Гравець, який першим стає на своє місце, отримую очко для своєї команди.Перемагає команда, яка отримає більшу кількість очків.Також можна проводити цю гру з мічем. 

bottom of page